Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Asayiş Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu
 
ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN BÜLTENİ
  13 KASIM 2017

 

Asayiş Faaliyetlerine İlişkin Basın Açıklaması

Müdürlüğümüz Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince, ilimizde son zamanlarda meydana gelen, çeşitli türde iş yerlerine ait giriş kapılarını sert bir cisimle zorlayıp açarak iş yerlerinden makyaj malzemeleri, bozuk para, sigara, laptop, tablet, cep telefonu, kırtasiye malzemeleri, hilti ve matkaplar, televizyon, kuaför malzemeleri ve müştekilere ait oto vb. çalınması olayları ile ilgili olarak çalışma başlatılmıştır. 

Bu çalışmalar kapsamında, kamera görüntülerinden ve şüpheli şahıslardan ele geçirilen malzemelerden yola çıkılarak yapılan inceleme neticesinde, 10 ayrı iş yeri hırsızlığı, 1 otodan hırsızlık ve 1 oto hırsızlık olayını gerçekleştirdiği tespit edilen şüpheli şahıslar S.T., M.K., A.D. ve suça sürüklenen çocuk E.Ö., 03.11.2017 günü yakalanmıştır.

Şüphelilerin, çaldıkları başka bir araca ait plakayı taktıkları çalıntı beyaz renkli araç ile belirtilen eşyaları çaldıkları ve suça sürüklenen çocuk E.Ö.’yü gözcülük yapması için dışarıda beklettikleri tespit edilmiştir.

Şüpheli S.T.’nin işlem yapılan olaylar haricinde 2 adet iş yerinden hırsızlık, 3 adet oto hırsızlığı, 1 adet evden hırsızlık, 1 adet bisiklet ve motosiklet hırsızlığı, 3 adet kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde bulundurmak, 3 adet kasten yaralama, 1 adet hükümlü ve tutuklunun kaçması olmak üzere toplam 14 adet suç kaydının olduğu, mahkemelerce aranmadığı tespit edilmiştir.

Şüpheli M.K.’nin işlem yapılan olaylar haricinde 2 adet otodan hırsızlık, 1 adet oto hırsızlığı, 1 adet açıktan hırsızlık, 1 adet kayıp şahıs olmak üzeri toplam 5 adet suç kaydının olduğu ve mahkemelerce aranmadığı tespit edilmiştir.

Şüpheli A.D.’nin işlem yapılan olaylar haricinde 3 adet iş yerinden hırsızlık, 2 adet otodan hırsızlık, 1 adet açıktan hırsızlık, 5 adet mala zarar verme, 1 adet kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde bulundurmak, 1 adet rahatsız etme, 1 adet kasten yaralama, 1 adet tehdit olmak üzere toplam 15 adet suç kaydının olduğu ve mahkemelerce aranmadığı tespit edilmiştir.

Suça sürüklenen çocuk E.Ö’nün 2 adet kayıp şahıs olmak üzere toplam 2 adet suç kaydının olduğu ve mahkemelerce aranmadığı tespit edilmiştir.

Suça sürüklenen çocuk E.Ö., Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edilmiş ve 04.11.2017 günü adli makamlara sevk edilmiştir. 

Şüpheliler S.T., M.K., A.D. ise 04.11.2017 günü adli makamlara sevk edilmiş ve tutuklanmışlardır.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

    ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
Tel : 0(312) 303 63 44   Faks:0 312 384 07 99 E-Posta: medyahalklailiskiler@ankara.pol.tr
 
 
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Radyosu
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • KGYS