Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Asayiş Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu
 
ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN BÜLTENİ
 

13 EYLÜL 2018

Asayiş Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu

Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince 2018 yılı Mayıs-Eylül ayları arasında ilimiz Yenimahalle ilçesinde bir okuldan dört ayrı tarihte çöp sepetleri, kaynak makinesi, bank ve çok sayıda musluk ve kapı kolu; başka bir okuldan ise yaklaşık  25.000 TL değerinde 2 adet televizyon, 1 adet fotokopi makinesi, 1 adet optik okuyucu, 1 adet masaüstü bilgisayar ve 50 adet musluk çalınması olayları ile ilgili olarak yapılan çalışmalar ve kamera görüntülerinin incelenmesi neticesinde, olayı gerçekleştiren şüphelilerden Y.Y. 03 Eylül 2018 günü, K.Ş. 05 Eylül 2018 günü yakalanmıştır. Şüphelilerin çalıntı malları sattıkları yerleri göstermeleri üzerine okullara ait bir fotokopi makinesi ve bir yazıcı ele geçirilmiş ve okul yönetimine teslim edilmiştir. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalara devam edilmektedir. 

Bahse konu hırsızlık olaylarında şüphelilerin, okullara kapı ve pencereleri zorlayarak girdikleri ve maddi değeri olan malzemeleri çaldıkları, ayrıca muslukları sökmeleri sonucunda suyun boş yere akmasıyla  maddi zarara yol açtıkları, çaldıkları malzemeleri ikinci el eşya alım satım işi yapan D.A.A. ve H.A.ya değerinin altında sattıkları, onların da piyasa sürdükleri tespit edilmiştir.

Şüpheli Y.Y.nin uyuşturucu kullanmadan 2, kasten yaralamadan 3, 2918 sayılı Kanun maddesi uyarınca 1 olmak üzere toplam 6 suç kaydının olduğu ve aranmadığı; şüpheli K.Ş.nin ise 1 kapkaç, 1 yankesicilik, 1 açıktan hırsızlık, 1 evden hırsızlık, 1 çocuğa cinsel istismar ve 5 kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmaktan olmak üzere toplam 10 suç kaydının olduğu ve aranmadığı tespit edilmiştir.

Şüphelilerden Y.Y. 04 Eylül 2018 günü, K.Ş. de 06 Eylül 2018 günü adli makamlara sevk edilmiş ve iki şüpheli de tutuklanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

    ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
Tel : 0(312) 303 63 44   Faks:0 312 384 07 99 E-Posta: medyahalklailiskiler@ankara.pol.tr
 
 
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Radyosu
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • KGYS