Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Asayiş Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu
 
ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 

5 ŞUBAT 2019

Asayiş Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu

      2018 yılı Ekim ayı ile 2019 yılı Ocak ayı içerisinde ilimizde 21 ayrı evden 30.000 TL  para, 90.000 TL değerinde ziynet eşyası, 3 adet laptop ve 1 adet cep telefonu çalınması olayları ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalar ve kamera görüntülerinin incelenmesi neticesinde; belirtilen olayları gerçekleştirdiği tespit edilen U.K.-K.K. kardeşler ile A.D.-B.İ.B.- B.G. ve A.A. isimli şüpheliler 25.01.2019 günü yapılan eşzamanlı operasyonla ilimizde yakalanmışlardır. B.İ.B.- B.G. ve A.A. ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmıştır.
            Şüphelilerin evlere özellikle akşam saatlerinde balkon ya da pencereyi tornavida vb. aletlerle zorlayarak açtıktan sonra hırsızlık olaylarını gerçekleştirdikleri, çaldıkları malzemeleri A.D.’ nin kullandığı ticari taksiye yükleyerek olay yerinden uzaklaştıkları, yapmış oldukları hırsızlıklar neticesi müştekileri yaklaşık 150.000 TL maddi zarara uğrattıkları, U.K. ve K.K. kardeşler ile B.İ.B.’ nin sık sık cezaevine girip çıkmalarına rağmen hırsızlık yapmaya devam ettikleri tespit edilmiştir.
            U.K.’ nın 5’ i hırsızlık 10 suç kaydının olduğu-1 hırsızlık suçundan mahkemece arandığı, K.K.’ nın 24’ ü hırsızlık 27 suç kaydının olduğu-1 hırsızlık suçundan mahkemece arandığı ayrıca 8 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu, A.D.’ nin diğer suçlardan 2 kaydının olduğu-aranmadığı, B.İ.B.’ nin 7’ si hırsızlık, 1’ i gasp 9 suç kaydının olduğu-aranmadığı, B.G.’ nin suç kaydının olmadığı, A.A.’ nın 6’ sı hırsızlık 10 suç kaydının olduğu-aranmadığı tespit edilmiştir.
            29.01.2019 günü adli makamlara sevk edilen şüphelilerden A.D. serbest bırakılmış, U.K. ve K.K. kardeşler tutuklanmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

 

 

    ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
Tel : 0(312) 303 63 44   Faks:0 312 384 07 99 E-Posta: medyahalklailiskiler@ankara.pol.tr
 
 
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Radyosu
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • İçişleri Bakanlığı
  • KGYS