Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Asayiş Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu
 
ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 

5 ŞUBAT 2019

Asayiş Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu

       2019 Ocak ayı içerisinde ilimizde meydana gelen 4 ayrı evden 4 adet televizyon, 1 adet laptop ve ziynet eşyası çalınması olayı ile ilgili, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalar ve kamera görüntülerinin incelenmesi neticesinde; belirtilen olayları kiraladıkları araçla gerçekleştirdikleri tespit edilen H.H.-S.B.-M.Y.-E.H.-B.Y. ile bu şüphelilerin çalmış oldukları eşyaları sattıkları M.E.-O.S.-M.R. ve C.A. 25.01.2019 günü yakalanmıştır. Şüphelilerin evlerinde, işyerlerinde ve olayda kullandıkları araçta yapılan aramalarda hırsızlık olaylarında kullanılan 1 çift eldiven, 1 adet kurbağacık anahtar, 1 adet tornavida ile müştekilere ait 4 adet televizyon ve 1 adet laptop ele geçirilmiştir. Hırsızlık malı satın alan şahıslar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmıştır.
            Şüphelilerin evlere gündüz ve akşam saatlerinde özellikle kapı kilit göbeklerini kırmak suretiyle girdiği, çaldıkları eşyaları geldikleri araca seri şekilde yükleyip uzaklaştıkları, çaldıkları elektronik vb. eşyaları ikinci el eşya alım-satım işi yapan şahıslara değerinin altında sattıkları onlarında piyasaya sürdüğü, ziynet eşyasını ise kuyumculara sattıkları tespit edilmiştir.
            H.H.’ nin 4’ ü hırsızlık, 9’ u kasten yaralama olmak üzere 25 suç kaydının olduğu-aranmadığı, S.B.’ nin 3’ ü hırsızlık 9 suç kaydının olduğu-aranmadığı, M.Y.’ nin 2 suç kaydının olduğu-aranmadığı, E.H.’ nin 1’ i hırsızlık 7 suç kaydının olduğu-aranmadığı, B.Y.’ nin 2 güveni kötüye kullanmadan suç kaydının olduğu-aranmadığı, M.E.’ nin diğer suçlardan 2 kaydının olduğu-aranmadığı, O.S.’ nin diğer suçlardan 3 kaydının olduğu-aranmadığı, M.R.’ nin suç kaydının ve aranmasının olmadığı, C.A.’ nın 1’ i hırsızlık 2 suç kaydının olduğu-aranmadığı tespit edilmiştir.
            28.01.2019 günü adli makamlara sevk edilen şüphelilerden E.H. adli kontrol kararı ile serbest bırakılmış, H.H.-S.B.-M.Y. ve B.Y. tutuklanmışlardır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

 

 

    ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
Tel : 0(312) 303 63 44   Faks:0 312 384 07 99 E-Posta: medyahalklailiskiler@ankara.pol.tr
 
 
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Radyosu
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • İçişleri Bakanlığı
  • KGYS