Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Asayiş Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu
 
ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

21 Ocak 2019

Asayiş Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu

Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalar ve kamera görüntülerinin incelenmesi neticesinde, 2018 ve 2019 yılı içerisinde ilimizde farklı ilçelerde (özellikle Etimesgut, Yenimahalle, Sincan) marketlerden gıda maddesi, mağazalardan elbise vs. ve müştekilere ait çanta-cüzdan-para vb. çalınması olayları ile ilgili aynı aile fertlerinden N.Y.-K.Y.-E.Y. (ssç) A.Ö.-halen cezaevinde tutuklu olan M.Y.-E.Y. ile yakalama çalışmaları devam eden G.K.’ nın gerçekleştirdiği tespit edilmesi üzerine, yapılan eş zamanlı operasyonla adı geçen şüpheliler N.Y.-K.Y.-E.Y. (ssç) A.Ö. 10.01.2019 günü yakalanmışlardır. İkametlerinde yapılan aramalarda 9000 TL para ele geçirilmiştir.
            Şüphelilerin organize bir şekilde müşteri gibi market ve mağazalara gidip alış-veriş arabalarını doldurduktan sonra yaşı büyük olan şüphelilerin kasiyer veya görevlileri oyaladığı esnada yaşı küçük olan şahsın fark ettirmeden malzemelerle çıktığı, mağazalarda elbise vb. eşyaları alıp alarmın çalıp çalmadığını kontrol ettikleri, bunun yanı sıra mağazadan eli boş çıkmamak için gözüne kestirdikleri müştekilerin etrafında yuvalanıp müştekiyi oyalamak suretiyle çanta ve cüzdanlarını çaldıkları, fazla ceza almamak için olaylarda genellikle yaşı çok küçük çocukları ön plana çıkardıkları tespit edilmiştir.
            NY.’ nin 10’ u hırsızlık 12 kaydının olduğu-3 hırsızlık suçundan mahkemece ARANDIĞI, KY.’ nin 5 hırsızlık kaydı olduğu- 1 hırsızlık suçundan mahkemece ARANDIĞI, EY.’ nin 3’ ü hırsızlık, 1’ i kapkaç 9 kaydının olduğu- 2 hırsızlık suçundan mahkemece ARANDIĞI ayrıca şahsın 16 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu,  SSÇ. AÖ.’ nün 11 hırsızlık kaydı olduğu-aranmadığı, tutuklu MY.’ nin 16’ sı hırsızlık, 1’ i gasp, 2’ si yankesicilik 33 kaydının olduğu-aranmadığı, EY.’ nin 14’ ü hırsızlık 17 kaydının olduğu-aranmadığı,  firar GK.’ nın 1’ i hırsızlık, 1’ i kasten öldürme olmak üzere 4 kaydının olduğu-aranmadığı tespit edilmiştir.          
            13.01.2019 günü adli makamlara sevk edilen şüpheliler, K.Y. N.Y. ve E.Y. Tutuklanarak Ceza evine gönderilmişlerdir.  

            Kamuoyuna duyurulur            

 


 

 

 


    ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
Tel : 0(312) 303 63 44   Faks:0 312 384 07 99 E-Posta: medyahalklailiskiler@ankara.pol.tr
 
 
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Radyosu
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • İçişleri Bakanlığı
  • KGYS