Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden Huzur Operasyonu
 
ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ
 
    07 EYLÜL 2016

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden Huzur Operasyonu

Ankara’da meydana gelmesi muhtemel olayları önceden önleyebilmek, işlenmiş suçların firari sanıklarının yakalanmasını sağlamak, huzur ve güven ortamının muhafazasını temin etmek amacıyla Sayın İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’nun talimatıyla Ankara 5.Sulh Ceza Mahkemesinin arama kararına istinaden 06 Eylül 2016 günü 21.00-01.00 saatlerinde Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde dev huzur operasyonu yapılmıştır.

Operasyon; Yunus Timleri, Çevik Kuvvet, Narkotik, Özel Harekat, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ile Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Keçiören, Mamak, Pursaklar ve Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürlükleri ekiplerinin katılımıyla il merkezde ve 18 dış ilçede 8.500 polisin katılımı ile yapılmıştır.

Operasyon kapsamında Ankara’daki tüm umuma açık eğlence yerleri, Kızılay, Sakarya caddesi ve açılan sokaklar, Tunus caddesi, Bestekar sokak, Tunalı Hilmi, Çankaya 4. Cadde Muhsin Yazıcıoğlu caddesi ile Çankaya’nın tüm büyük caddelerinde, Ulus Çankırı caddesi ile açılan tüm sokaklarda bulunan umuma açık eğlence mekanları ile cadde ve sokaklarda, Hıdırlıktepe olarak bilinen gecekonduların yoğun olduğu bölge, Yenimahalle ilçesindeki tüm umuma açık eğlence mekanları kontrolden geçirilmiş, Altındağ Hıdırlıktepe bölgesinde Yunus, Özel Harekat, Narkotik ile Çevik Kuvvet timleri EJDER olarak bilinen zırhlı araçlarla uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon yapılmıştır. Asayiş Şube ekipleri ile Çevik Kuvvet ekiplerinin katılımıyla Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminal ve Tren Garında 500 polisin katılımıyla gara ve terminale giriş çıkış yapan yolcuların üst ve çantaları aranmış ve GBT sorgulamasından geçirilmiştir.

İl genelinde; 32916 şahıs hakkında GBT sorgusu yapılmış, 92 aranan şahıs yakalamış, 9 şahıs suçüstü yakalanarak haklarında adli işlem başlatılmıştır.
5938 araç sorgulamadan geçirilmiş, 163 araç hakkında cezai işlem uygulanmış, 10 araç sahibine alkollü araç kullanmaktan işlem yapılmış, 6 motosiklet sorgulanmış, 5 motosiklete cezai işlem uygulanmıştır.

Yapılan yol ve umuma açık yer uygulamasında 17 Ruhsatsız Tabanca, 14 Kurusıkı Tabanca 6 Ruhsatsız Av Tüfeği, 151 Fişek ele geçirilmiştir.
267 Umuma açık yer kontrol edilmiş, 48 işyerine idari işlem yapılarak 54.260 TL cezai işlem uygulanmış 14 işyerine TPDK’dan işlem yapılmış, 61 şahıs hakkında Kabahatler Kanunundan işlem yapılmıştır.

Şahıslar ile otoların muhtelif yerlerinde 2.127 gr Hint Keneviri, 4890 adet Extacy Hap ile 1.370 TL suçtan elde edilen para ele geçirilmiştir.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                                      
 
ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ​
Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü
 
​​Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız.​ 
Microsoft Silverlight'ı EdininVideoyu İzlemek İçin Tıklayınız
Tel : 0(312) 303 63 44 Faks:0 312 384 07 99            E-Posta: basinhalklailiskiler@ankara.pol.tr 
 
​​​​​​​
 ​​ ​​ ​​​​
 
 
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Radyosu
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS